کاربرد دیجیتال مارکتینگ در صنعت زیبایی

کاربرد دیجیتال مارکتینگ

کاربرد دیجیتال مارکتینگ در صنعت زیبایی

کاربرد دیجیتال مارکتینگ در صنعت زیبایی: دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی به بیشتر کسب و کار ها در راستای افزایش فروش و بهره وری تبلیغات، کمک زیاده کرده است. امروزه با پیشرفت اینترنت و ابزار های آن، تمامی کسب و کار ها به خصوص کسب و کار های کوچک و متوسط، فعالیت بیشتری در بستر اینترنت داشته اند. در سال های اخیر فضای مجازی و فروش اینترنتی، یک اصل مهم برای کسب و کار ها شده و همه در حال رقابت در این حوزه هستند.

کسب و کار های فعال در صنعت زیبایی، یکی از پیشرو ترین بنگاه های اقتصادی حوزه دیجیتال مارکتینگ می باشند. از آنجا که کشور ما، به این بخش اهمیت زیادی می دهد، ارائه کنندگان خدمات زیبایی، به بهترین شکل در این فضا فعالیت دارند. کسب و کار های خدماتی، می توانند بیشترین بهره را از تبلیغات اینترنتی ببرند به شرط آن که فعالیتی منطقی، حرفه ای، بهینه و مدیریت شده داشته باشند. دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی چند بخش ویژه دارد که در ادامه به معرفی بخش هایی از آن می پردازیم. (کاربرد دیجیتال مارکتینگ در صنعت زیبایی)

کاربرد دیجیتال مارکتینگ
کاربرد دیجیتال مارکتینگ

آشنایی با چند بخش ویژه دیجیتال مارکتینگ

طراحی سایت (کاربرد دیجیتال مارکتینگ در صنعت زیبایی)

 • طراحی سایت باید ساده، جذاب و حرفه ای باشد. مهمترین نوع محتوا برای کسب و کار های فعال در حوزه زیبایی، محتوای ویدئویی است. این محتوا می تواند راحت تر مخاطبان را جذب کند. بهینه است در طراحی سایت از پلت فرم وردپرس استفاده کنید. قالب های آماده بسیار زیادی برای این کسب و کار ها وجود دارد که به سادگی می توان آن را برای کسب و کار خود بومی سازی کرد.
 • در نظر داشته باشید که طراحی یک وب سایت ایده آل زمان و هزینه زیادی را صرف می کند و این موارد با کمک وردپرس به سادگی رفع می شود. در طراحی سایت با کمک وردپرس، از المنتور استفاده کنید. این ابزار در طراحی صفحات جذاب، به شما کمک می کند. از راه کارهایی برای جذب مشتری مانند تخفیفات مناسبتی، گزینه تماس با ما، گزینه مشاهده اینستاگرام و یا لینک به قسمت های مختلف سایت، استفاده کنید.
 • به این فرآیند Call To Action یا فراخوان عمل گفته می شود. سعی کنید با استفاده از راه کارهای ساده، مخاطب را در وب سایت خود فعال کنید. این امر به بهبود SEO کمک زیادی می کند. مهمترین بخش بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ، تولید محتوای مرتبط است. محتوای درست و بهینه به مخاطب (بازدید کننده خود) ارائه دهید تا آسان تر با شما ارتباط برقرار کند.

تبلیغات آنلاین (Online Advertising)

 • یکی از راه های افزایش فروش برای کسب و کار های حوزه زیبایی، استفاده از تبلیغات کلیکی یا PPC است. این نوع تبلیغات می تواند بنر شما را در وب سایت های مرتبط با کسب و کار شما نمایش دهد. این ابزار به برند سازی آنلاین و فروش، کمک زیادی می کند. وب سایت هایی که خبری هستند، وب سایت های تفریحی و یا ارائه کننده ابزار ها و اپلیکیشن های کاربردی، می تواند بازار هدف مناسبی باشند.
 • نکته مهم در تبلیغات، تکرار آن است. اگر وب سایت بهینه و کاربردی داشته باشید و بتواندی مخاطب را از راه تبلیغات PPC به آن راهنمایی کنید، یعنی تبدیل LEAD به MEMBER، کمپین شما با موفقیت انجام شده است.

تولید محتوا (متنی و بصری)

 • تولید محتوا بخشی از دیجیتال مارکتینگ است که بیشترین وقت و انرژی را می گیرد و می تواند نکته مثبت تبلیغات شما باشد. تبلیغات مبتنی بر وب، وابسته به محتوای کاربردی و جذاب یا تبلیغاتی است. برای این که رقابت پذیری خود را نیز افزایش دهید، می توانید خلاقانه محتوا تولید کنید و موفقیت را برای خود تضمین کنید. تولید محتوا (چه متنی و چه بصری) یک تخصص و مهارت است و می بایست به صورت حرفه ای، آن را مدیریت کرد. در تولید محتوا ی بصری، از ابزار های قدرتمند استفاده کنید.

تبلیغات گوگل (Google ADS)

 • این نوع تبلیغات مبتنی بر سایت است. شما می تواند صفحات مختلف سایت را در موتور جست و جو گوگل تبلیغ کنید. این نوع تبلیغات به فروش یا جذب مشتری مستقیم کمک زیادی می کند. در این نوع تبلیغات باید به Bid strategy درست دقت کنید. اگر نرخ کلیک خود را مدیریت نکنید، کمپین های شما موفقیت نخواهد داشت. (کاربرد دیجیتال مارکتینگ در صنعت زیبایی)
 • در تبلیغات گوگل یا گوگل ادز، نرخ پرش اهمیت بالایی دارد. پس محتوا نیز در موفقیت کمپین های گوگل ادورز، ملاک بسیار مهمی است. CTR یا نسبت نمایش به کلیک تبلیغات شما، به Description یا متن نمایش تبلیغ شما بستگی دارد. پس بهینه است در تبلیغ نویسی، دقت لازم را داشته باشید.

بازاریابی در اینستاگرام (Social Media Marketing)

 • بیشتر فعالیت های دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی کسب و کارهای فعال در صنعت زیبایی در اینستاگرام خلاصه می شود. اینستاگرام با کاربران زیادی که دارد و پیشرفت هایی که داشته است، امکان فعالیت همه کسب و کار ها را فراهم کرده است.
 • صنعت زیبایی با در نظر گرفتن مخاطبان خود، در این بخش می تواند بسیار موفق عمل کند. تبلیغات در اینستاگرام می بایستی به صورت حرفه ای انجام شود. چون رقبا نیز فعالیت حرفه ای دارند. تولید محتوا و استفاده از ترفند های جذاب و افزایش فالور، بازدید بیشتر پست ها Reach و Impression تاثیر زیادی در افزایش راندمان کاری شما دارد. در نظر داشته باشید که کیفیت محتوا به چند آیتم وابسته است.
نکات مهم برای کیفیت محتوای اینستاگرامی (کاربرد دیجیتال مارکتینگ در صنعت زیبایی)
 • محتوا باید جذاب باشد: از تولید فیلم یا تیزر طولانی خودداری کنید.
 • محتوا باید یک پیام داشته باشد: می توانید از روش های آموزشی استفاده کنید.
 • محتوا نباید تکراری باشد: محتوای خلاق تولید کنید.
 • محتوا را انحصاری کنید: از لوگو، رنگ سازمانی خاص خود استفاده کنید. (این موارد شناسنامه محتوا هستند)
 • از description استفاده کنید: از انتشار پست های بدون توضیحات خودداری کنید.
 • از هشتک های مرتبط استفاده کنید: هشتک های غیر مرتبط، بازدید پست را کاهش می دهد.

معرفی برخی از ابزار های تولید محتوا

فتوشاپ

 • ابزاری قدرتمند برای طراحی است اما به تنهایی پاسخگوی نیاز شما نیست. با کمک این ابزار می بایست، لوگو کسب و کار خود را طراحی کنید. ساخت قالب پست و طرح های جذاب با کمک این ابزار امکان پذیر است. نیازی نیست که فتوشاپ را به صورت حرفه ای آموزش ببینید. شما می توانید برخی از نیاز های خود را مانند طراحی پست اینستاگرام، طراحی آیکون، پوستر و بنر برای سایت را با کمک این ابزار انجام دهید.

پریمیر

 • پریمیر ابزاری قدرتمند برای تولید محتوای ویدئویی می باشد. این ابزار این امکارن را به شما می دهد که تیزر و فیلم های خود را طراحی کنید. (کاربرد دیجیتال مارکتینگ در صنعت زیبایی)

کنوا (Canve)

 • ابزاری قدرتمند برای طراحی است. از این ابزار بیشتر برای طراحی های اینستاگرام استفاده می شود. طراحی پست، فیلم و تیزر. این ابزار تحت وب است و به این دلیل دسترسی شما به نمونه های طراحی شده بیشتر است.

ایتنشات یا کاین مستر (Inshot & kinemaster)

 •  ابزار های قدرتمند برای طراحی و ادیت ویدئو هستند. با کمک این ابزار ها می توانید با گوشی همراه، تولید محتوا انجام دهید. (کاربرد دیجیتال مارکتینگ در صنعت)

آموزش صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد

تمامی موارد ذکر شده، برای یک کسب و کار فعال در صنعت زیبایی، به عنوان یک اصل مهم در دیجیتال مارکتینگ به حساب می آید. دیجیتال مارکتینگ ساده است اما نیاز به تخصص دارد. تخصصی که بتوان از فرصت ها به صورت بهینه استفاده کرد. دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی یک مهارت است و باید آموزش داده شود.

مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد با سابقه ای طولانی و موفق در زمینه آموزش دیجیتال مارکتینگ، می تواند گزینه ای مناسب برای موفقیت شما باشد. در دوره های دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی، تمامی بخش های این حوزه آموزش داده می شود. طراحی سایت با کمک وردپرس، ساخت و تولید محتوا با کمک ابزار های تحت وب، مدیریت و برنامه ریزی کمپین های بازاریابی اینترنتی، بازاریابی و تبلیغات در اینستاگرام، بهینه سازی سایت و مدیریت صفحات آن، بخشی از سرفصل های دوره های آموزشی دیجیتال مارکتینگ هستند.

کاربرد دیجیتال مارکتینگ
کاربرد دیجیتال مارکتینگ

دوره های دپارتمان مدیریت کسب و کار در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد 

معرفی مدارک پایان دوره

مدرک مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. همچنین دانشپذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

رضا شریفی ۶-مرداد-۱۴۰۰