کالکشن به چه معناست؟

کالکشن به چه معناست؟

کالکشن به چه معناست؟(کالکشن چیست)

کالکشن به چه معناست؟کالکشن یعنی چه: از آنجایی که صنعت طراحی به صورت مداوم در حال طراحی محصولات جدید می باشد. از این رو طراحان محصولات خود را به صورت فصلانه در یک مجموعه به نمایش می گذارند. که به این مجموعه اصطلاحاً کالکشن طراحی لباس گفته می شود. به بیان دیگر کالکشن مجموعه ای از لباس هایی است که طراحان مد، هر فصل آن ها را در کنار هم قرار داد می دهند تا روند مد در آینده را بتوانند پیش بینی کنند. 

هدف از ایجاد کالکشن لباس(کالکشن یعنی چه)

در واقع مهم ترین هدف از ایجاد کالکشن لباس، ایجاد یک مجموعه خلاقانه از یک برند، در ذهن مخاطب می باشد. لازم است بدانید که برای رسیدن به این هدف باید راه های زیادی را طی کرد که در ادامه شما را با گام های ایجاد یک کالکشن طراحی لباس خلاقانه آشنا خواهیم کرد. (کالکشن چیست)

کالکشن به چه معناست؟
کالکشن به چه معناست؟

مراحل ایجاد یک کالکشن لباس خلاقانه

به همراه داشتن یک تیم قوی (کالکشن چیست)

 • اولین قدم برای شروع ایجاد یک کالکشن، گرد آوری یک تیم قوی و حرفه ای می باشد. چرا که در تمامی مراحل ایجاد کالکشن، از ایده و نوآوری گرفته تا طراحی و تولید، همگی نیازمند برخورداری از یک تیم متفکر و خلاق می باشد.

انتخاب موضوع برای کالکشن

 • (کالکشن یعنی چه): شما به عنوان یک طراح و یا رهبر گروه خود، باید با ایده ها و نظرات هم تیمی های خود، موضوع مناسبی را برای کالکشن انتخاب کنید. 

پیاده سازی طرح و ایجاد کالکشن

 • این مرحله شامل طراحی و دوخت لباس می باشد که باید صفر تا صد آن، توسط خود طراح به همراه هم تیمی هایش انجام شود. 

انجام تغییرات لازم (کالکشن به چه معناست؟)

 • پس از اتمام کار های کالکشن، در صورت لزوم می توانید تغییرات مورد نظر را بر روی طرح و دوخت خود انجام دهید. سپس می توانید طراح و دوختی که انجام داده اید، بر روی مانکن بررسی کنید.

نکاتی که باید در هنگام ایجاد کالکشن طراحی لباس، به آن ها دقت کرد؟(کالکشن یعنی چه)

توجه به انواع فصل های سال

 • یکی از نکاتی که لازم است در ایجاد کالکشن به آن دقت کرد، فصل می باشد. در ایجاد یک کالکشن باید طراحی و دوخت مطابق با فصل موردنظر صورت گیرد. چرا که در فصل های مختلف جنیست پارچه و طرح ها دچار تغییر می شوند. از این رو می توان گفت که فصول یکی از عناصر مهم در ساخت کالکشن می باشند. (کالکشن چیست)

توجه به زمان ارائه کالکشن(کالکشن یعنی چه)

 • به طور کلی بر اساس ماهیت هر کالکشن، زمان ارائه کالکشن متفاوت خواهد بود. می توان گفت که عامل مهمی که تعیین کننده زمان برای ارائه کالکشن می باشد، فصل مورد نظر برای ارائه است. چرا که ماهیت کالکشن ها به صورت فصلی، ماهانه و سالانه در حال تغییر می باشد. از این رو زمان ارائه نیز بر همین اساس متغیر خواهد بود. 

توجه به خلاقیت در ایجاد کالکشن

 • از آنجایی که صنعت مد روز به روز در حال تغییر و تحول است. بنابراین این صنعت تشنه خلاقیت و نوآوری است. در واقع مخاطبان صنعت مد و پوشاک به دنبال استفاده از جدیدترین محصولات برند محبوب خود می باشند. در نتیجه استفاده از خلاقیت در روند کالکشن، بر دیدگاه مخاطبان تاثیرگذار خواهد بود. 

اصول کاربردی برای فروش محصولات کالکشن

توجه به بازار هدف محصول

 • به این منظور که قصد دارید محصولات کالکشن خود را در چه مکان هایی به فروش برسانید؟ به طور مثال شما می توانید مکان های مختلفی را از جمله مزون لباس، مهمانی های خانگی، عمده فروشی ها، بوتیک لباس، فروشگاه های اینترنتی، نمایشگاه های خیابانی و …. به عنوان بازار هدف خود انتخاب کنید. 

ارائه هدفمند محصولات کالکشن (کالکشن به چه معناست؟)

 • برای این که بتوانید فروش خود را به حداکثر برسانید، باید هر محصول از کالکشن خود را به صورت هدفمند ارائه کنید. به صورتی که ساختار کالکشن، یک هویت برند را در ذهن مخاطب ایجاد کند. 
 • برای موفقیت فروش محصولات خود باید یک موضوع و داستان خوب در ارتباط با طراحی های خود ارائه دهید تا مخاطبان را جذب کنید.

ابتدا ایده و طراحی، سپس به فکر فروش(کالکشن چیست)

 • این اصل به این معنا است که در صورتی که قصد دارید کالکشنی را ایجاد کنید. در ابتدا به فکر ایده ذهنی خود و پیاده سازی طراحی و دوخت درست آن باشید. سپس به دنبال مشتری و فروش محصول باشید. 

لازمه فروش فوق العاده، ایده منحصر به فرد است

 • اگر می خواهید به  آن نتیجه ای دست یابید که مورد انتظار شماست، باید ایده منحصر به فردی را خلق کنید. چرا که مخاطبان این صنعت به دنبال خلاقیت های روز افزون طراحان می باشد. 

به روز نگه داشتن اطلاعات

 • (کالکشن یعنی چه)منظور از به روز نگه داشتن اطلاعات این است که کالکشن خود را با دیگر کالکشن ها از نظر کیفیت، قیمت و …. مقایسه کرده و نسبت به کالکشن های دیگر، اطلاعات خود را به روز کنید. (کالکشن چیست)

تفاوت کالکشن سازی در طراحی لباس و خط لاین مد در چیست؟

(کالکشن یعنی چه): بسیاری از افراد کالشن سازی در طراحی لباس و خط لاین مد را با هم یکسان می دانند اما این دو نوع کالکشن سازی با هم متفاوت می باشد. منظور از خط لاین مد، تولیدات و طراحی های یک طراح مد در صنعت فشن خود می باشد. اما کالکشن لباس به منظور مجموعه ای از لباس هایی است که مختص خط تولید همان صنعت است. پس در نتیجه می توان گفت که کالکشن زیر مجموعه خط تولید است و یک خط تولید شامل چند کالکشن می باشد. (کالکشن به چه معناست؟)

کالکشن به چه معناست؟
کالکشن به چه معناست؟

دوره های فناوری مد و پوشاک در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد

معرفی مدارک پایان دوره کالکشن لباس (کالکشن به چه معناست؟)

مدرک دوره کالکشن لباس مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانش پذیر قرار گیرد. همچنین دانش پذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
ساره صمدی ۱۶-مرداد-۱۴۰۰