کالکشن لباس چیست؟ (کالکشن سازی در طراحی لباس)

کالکشن لباس چیست؟ (کالکشن سازی در طراحی لباس)

کالکشن لباس چیست؟(کالکشن سازی در طراحی لباس)کالکشن چیست: کالکشن لباس در واقع به معنای طراحی مجموعه ای از لباس ها می باشد که هدف از انجام آن، ایجاد یک کالکشن خلاقانه از یک برند در ذهن مخاطب می باشد. یک طراح لباس برای به نمایش گذاشتن لباس هایی که خودش طراحی کرده است، باید کالکشن مختص خودش را ایجاد کند. لازم است بدانید که یک طراح لباس در ایجاد یک کالکشن، باید از صفر تا صد کار، یعنی از طراحی تا دوخت و دوز لباس را خودش و یا توسط هم تیمی هایش انجام دهد.

(کالکشن یعنی چه)کالکشن لباس، همان طور که گفته شده به طراحی یک مجموعه لباسگفته می شود که طراحی این لباس ها می تواند الهام از استوری برد یا انتخاب یک ایده مثل طبیعت، بناهای معماری و …. باشد. (کالکشن سازی در طراحی لباس)

کالکشن لباس چیست؟
کالکشن لباس چیست؟

مراحل ساخت یک کالکشن لباس چیست؟(کالکشن چیست)

مرحله اول: ایجاد تیم

 • برای اینکه کالکشن سازی را شروع کنید در ابتدا نیاز به یک تیم حرفه ای و وفادار در کنار یک رهبر دارید.(کالکشن سازی در طراحی لباس)

مرحله دوم: انتخاب یک موضوع

 • (کالکشن چیست) یک موضوعی را برای کالکشن خود انتخاب کنید (ایده این موضوع به صورت دلخواه است و می تواند برگرفته از تاریخ، فیلم، داستان، طبیعت، بناهای تاریخی و ….. نیز باشد)

مرحله سوم: تحلیل بررسی موضوع(کالکشن یعنی چه)

 • موضوع انتخاب شده را با مشورت تیمی که تشکیل داده اید، بررسی و تحلیل کنید.

مرحله چهارم: کامل کردن کالکشن

 • سپس کارهایی را از جمله طراحی، دوخت و ….. را با کمک هم تیمی تان انجام دهید.(کالکشن سازی در طراحی لباس)

مرحله پنجم: اصلاحات

 • بعد از تکمیل کردن کار های کالکشن، می توانید در صورت نیاز، اصلاحات و تغییرات مورد نظر را در هر کدام از قسمت ها انجام دهید.(کالکشن چیست)

مرحله ششم: استفاده از مانکن

 • سپس طرح و دوخت انجام شده را بر روی مانکن بررسی کنید (در این مرحله نیز می توانید اصلاحات و تغییرات مورد نظر را به وجود بیاورید)

مرحله آخر: ایجاد هویت و یا برند سازی(کالکشن یعنی چه)

 • و در آخر سعی کنید که یک کالکشن خلاقانه از یک برند در ذهن مخاطب ایجاد کنید.

نکاتی در مورد فروش محصولات یک کالکشن لباس(کالکشن سازی در طراحی لباس) (کالکشن چیست)

 • زمانی که می خواهید محصول خود را برای کالکشن انتخاب کنید، ابتدا چیزی را که در ذهن دارید طراحی کنید، سپس به دنبال مشتری و یا فروش آن باشید.(کالکشن چیست)
 • به ‌طور واضح بازار هدف خود را در کالکشن طراحی لباس مشخص کنید.
 • چگونگی فروش محصولات خود را در کالکشن طراحی لباس، مشخص کنید. (به این منظور که مشخص کنید که قصد دارید در مزون لباس، بوتیک‌ها، مهمونی های خانگی، عمده‌ فروشی ‌ها، نمایش‌ های صنایع دستی، نمایشگاه‌ های خیابانی، فروشگاه ‌های اینترنتی آنلاین و …. محصولات خود را به فروش برسانید)
 • مجموعه محصولات کالکشن خود را محدود نگه دارید.
 •  هر مجموعه را با توجه به مشتری هدف خود طراحی کنید.(کالکشن یعنی چه)
 • کالکشن خود را با کالکشن های دیگر از نظر قیمت، کیفیت و … مقایسه کنید و همیشه نسبت به کالکشن های دیگر اطلاعات خود را به روز کنید.
 • برای موفقیت فروش محصولات خود باید یک موضوع و داستان خوب در ارتباط با طراحی های خود ارائه دهید تا مخاطبان را جذب کنید.
 • برای یک فروش موفق، یک ایده منحصر به فرد خلق کنید. به این معنی که سعی کنید محصولاتی را تولید کنید که شبیه به طراحی دیگران نباشد و برآورده ذهن شما باشد.(کالکشن سازی در طراحی لباس)
 • و ….

مقایسه کالکشن (collection) و خط لاین مد (Line)(کالکشن یعنی چه)

کالکشن سازی در طراحی لباس: بسیاری از افراد کالشن لباس و خط لاین مد را یکسان می دانند. اما خط لاین مد و یا fashion line اصطلاحی در صنعت مد و لباس است که به معنای تولیدات یک طراح مد در صنعت فشن خود می باشد و همان طور که گفته شد، کالکشن لباس (collection) طراحی و تولید مجموعه ای از لباس هاست که مختص خط تولید همان صنعت می باشد. پس به طور کلی می توان گفت که کالکشن زیر مجموعه خط تولید است و یک خط تولید از چند collection تهیه شده است.(کالکشن چیست)

آموزش کالکشن سازی در طراحی لباس در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد (کالکشن یعنی چه)

مخاطبین دوره کالکشن لباس(کالکشن چیست)

تمامی مخاطبین گفته شده می توانند با شرکت در دوره طراحی کالکشن لباس در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد از صفر تا صد مهارت های لازم در این دوره را از جمله آشنایی با طراحی لباس بر اساس استوری برد، آشنایی با استوری برد، جمع آوری عکس و اکسسوری توسط دانشجو، اجرای رنگی و …. را آموزش ببینید.(کالکشن سازی در طراحی لباس)

کالکشن لباس چیست؟
کالکشن لباس چیست؟

دوره های فناوری مد و پوشاک در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد

کالکشن چیست؟(کالکشن یعنی چه)

معرفی مدارک پایان دوره کالکشن لباس چیست؟ (آموزش کالکشن سازی در طراحی لباس)

مدرک دوره آموزش کالکشن سازی لباس مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانش پذیر قرار گیرد. همچنین دانش پذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
رضا شریفی ۵-بهمن-۱۳۹۹