3 قانون مدیریت خود

قانون اول: با جدیت به کار بپردازید و آن را به اتمام برسانید!

3 قانون مدیریت خود: قانون پایه و اساسی برای مدیریت این است که کار و وظیفه ی اصلی به درستی انجام گیرد و سخت کار شود. خوب نیست برای دیگران مدیر خوبی باشیم، اما جایی در انجام کار خودمان لغزشی رخ دهد. شاید لازم باشد خیلی زودتر از دیگران در دفتر کارتان حاضر باشید، خیلی زودتر از گذشته، اما باید باشید.

مادام که به تمام کارهای مربوط به خودتان ترتیب اثر دادید، می توانید کارهای دیگران را بهتر از همیشه مدیریت کنید. باید ثبت و نوشتن نامه ها و کارهای دفتری به موقع انجام گیرد. شما باید به عنوان یک مدیر از ویژگی های زیر برخوردار باشید:

  • منظم و مرتب باشید
  • وقف کار باشید
  • بیباکانه کارآمد و مفید باشید
  • متمرکز و مسلط باشید

به نظر من راه دیگری جز این نیست: باید با جدیت مشغول کار شوید. مدیریت این نیست که در اطراف کار پرسه بزنید و دستور بدهید، یا فقط به فکر سفارشات مهم باشید و خونسرد رفتار کنید، بلکه مدیریت مربوط می شود به کارهایی که در پشت پرده انجام می شوند و هیچ کس آن ها را نمی بیند.

و اگر می خواهید ببینید مدیر خوبی هستید یا نه، به میز کار خود نگاهی بیندازید. چه می بینید؟ یک میز تمیز، خلوت و مرتب؟ یا کاغد های و پر و پخش و نامرتب؟ همین کار را با کیف و فایل ها و کامپیوتر خود انجام دهید، مرتب اند یا نامرتب؟

شما باید از هر ابزاری استفاده کنید و مطمئن شوید کار به درستی و به موقع انجام شده است. فهرست های لازم را تهیه کنید، از تقویم روی کامپیوتر استفاده کنید و حساب زمان را داشته باشید، وقت صرف کنید، از دیگران کمک بخواهید، تا دیر وقت بیدار بمانید و زود بیدار شوید، به خانه بروید و زندگی کنید. کار را به درستی انجام دهید و یاد بگیرید که کارتان درست و قابل باشد.(3 قانون مدیریت خود)

[rev_slider alias=”management_art_29″]

دپارتمان مدیریت کسب و کار

در راستای ارتقای علم مدیریت کشور منتشر کرد سه قانون مدیریت خود

| دپارتمان مدیریت <style=”margin-bottom: 60px;”> | 2816 2222 – 021

قانون دوم: شما یک نمونه هستید!

اگر تا دیر وقت خمیده و دولا دولا هستید، با مشتری ها بحث می کنید، در محیط کار احترام ندارید و کالاهای تقلبی تولید می کنید، ین احتمال وجود دارد که کارمندانتان نیز- حتی در ارائه ی کارت ساعت های ورود خروج- انسان های تقلب کاری باشند. اما اگر شما انسان محترم و نجیبی باشید، زودتر از همه در محیط کار حضور داشته باشید و از ذکاوت و هوش خود بهره بگیرید، کارمندان از شما بهتر خواهند بود.

همه ی ما به کسی احتیاج داریم که نمونه باشد، کسی که به او احترام بگذاریم و از او تقلید کنیم و آن شخص شمایید. اگر شما فردی با افکار قدیمی باشید، هر یک از افراد تیمتان که به طریقی با شما رابطه دارند و راهبر آنها هستید، از شما الهام می گیرند. شما رئیس، مربی، معلم، قهرمان و مدافع آن ها هستید. بنابراین برای این که همه ی این ها باشید. باید نمونه باشید و یک نمونه ی کامل رفتاری ارائه کنید. شما باید به عنوان یک مدل عمل کنید، همان مدل استاندارد.(3 قانون مدیریت خود)

اصل مطلب

اصل مطلب این است: اگر شما به مسائل اهمیت ندهید، آن ها چرا اهمیت بدهند؟ شما باید در هر کاری که انجام می دهید نمونه باشید. پیش از این که حرف بزنید فکر کنید. اگر فقط بگویید؛ « آنچه را من می گویم انجام دهید، نه آن چه را انجام می دهم» کارساز نیست. شما باید طوری رفتار کنید که آن ها اشتیاق پیدا کنند به شما برسند و خود را با شما وفق دهند.

به طور قطع، شما دارای یک سبک خاص، استعداد خاص و ویژگی های خاص هستید، اما باید شاخص باشید و شاخص عمل کنید. حس مدیریت داشته باشید، مانند یک مدیر فکر کنید و یک مدیر باشید.

باید چیزی به کارمندتان ارائه کنیدکه اشتیاق پذیرش آن را داشته باشند.

هرچه بیشتر بخواهیم کاری انجام گیرد، کمتر آن را کار می نامیم. “ریچارد”

قانون سوم: از کارتان لذت ببرید!

اکنون می خواهم بی پرده صحبت کنم. اگر شما از کاری که انجام می دهید لذت نمی برید، پس بهتر است جا را برای کسی که اشتیاق کار دارد خالی کنید. لذت کار، یعنی لذت بردن از این که کاری به خوبی و درستی انجام گیرد و شادی درونی داشتن و خندیدن به آن کار.

لذت بردن از کار، یعنی متوجه وظیفه و شغل شدن، متوجه نقش اصلی شدن. می توانید سخت کوش و پرتلاش باشید، اما لذت هم ببرید، شما از عهده ی هر دو کار بر می آیید. می توانید موثر، کارآمد، صنعتگر، قابل اعتماد و مسئول باشید، درحالی که تفریح و راحتی هم داشته باشید. انتخاب با شماست کسی به شما نگفته که مانند سرباز خبردار، صاف و بی حرکت باشید. شما برای ایفای شغل و وظیفه تان استخدام شده اید.

بهترین کار این است که یاد بگیرید در هنگام انجام کار جدی باشید، اما پس از پایان کار بتوانید با دیگران شوخی کنید، تفریح داشته باشید و بدانید که این رفتار تأثیر بسیار جدی و جادویی روی شما و دیگران خواهد داشت.

اگر محیط کار خشک و جدی باشد بدانید که: هیچ کس نمی داند در سر شما چه می گذرد. فقط تا زمانی که رفتار شما چیزی باشد که آن ها می خواهند، می تواند در درونتان هر چیزی باشد.

” کسی به شما نگفته در جایی مدفون شوید و مانند سرباز خبردار، صاف و بی حرکت باشید.”

این مقالات که بخشی از دوره MBA یکساله – درس مدیریت منابع انسانی هستند، تنها بخش کوچکی از چیزهایی هستند که شما در دوره MBA فرا خواهید گرفت. با مطالعه دیگر مقالات خود را برای مدیریت استارتاپ، سازمان و شرکتتان آماده کنید.(3 قانون مدیریت خود)

همچنین پیشنهاد می کنم اگر وقت کافی برای شرکت در یک دوره یکساله را دارید در دوره MBA یکساله مجتمع فنی تهران – نمایندگی میرداماد شرکت کنید تا علاوه برا فراگیری تمام اصول مدیریت یک استارتاپ نوپا گرفته تا سازمان چند صد نفری؛ از حضور اساتید با تجربه حوزه های مختلف یک کسب و کار بهره ببرید. لیست دوره های مدیریت مجتمع فنی در زیر آمده است.

برخی از مقالات مفید مدیریتی را نیز در زیر برایتان آورده ایم، امیدوارم از مطالعه آنها لذت برده و از نکات آن در کسب و کارتان استفاده کنید.

مقالات دوره MBA، مدیریت و کسب و کار

3 قانون مدیریت یک تیم عالی - مجتمع فنی تهران

۳ قانون مدیریت یک تیم عالی

| مشاهده مطلب

۱۰۰ قانون مدیریت خود و مدیریت تیم

۱۰۰ قانون مدیریت خود و مدیریت تیم

| مشاهده مطلب

ویژگی رهبران تحول گرا در سازمان ها

ویژگی رهبران تحول گرا در سازمان ها

| مشاهده مطلب

تحلیل روانشناسی نقش زنان در رهبری و مدیریت

تحلیل روانشناسی نقش زنان در رهبری و مدیریت

| مشاهده مطلب

 چگونه به یک رهبر سطح پنجم تبدیل شویم؟

چگونه به یک رهبر سطح پنجم تبدیل شویم؟

| مشاهده مطلب

ویژگی های یک مدیر اجرائی مؤثر در سال ۲۰۱۷

ویژگی های یک مدیر اجرائی مؤثر در سال ۲۰۱۷

| مشاهده مطلب


دوره های در حال برگزاری دپارتمان مدیریت کسب و کار

آموزش mba یکساله ویژه مدیران - دپارتمان مدیریت کسب و کار - مجتمع فنی تهران

دوره MBA یکساله

آموزش دوره MBA دوره ای کاربردی و مهارتی جهت پیشرفت سازمان ها و الگوبرداری نمونه های موفق ایرانی

| مشاهده دوره | ثبت نام سریع

دوره آموزشی مدیریت ارتباط با مشتری crm - دپارتمان مدیریت کسب و کار - مجتمع فنی تهران

CRM

دوره ای کاربردی ویژه تمامی پرسنل واحد فروش و روابط عمومی جهت حفظ و نگه داشت مشتری

| مشاهده دوره | ثبت نام سریع

آموزش بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) (Digital Marketing) - دپارتمان مدیریت کسب و کار - مجتمع فنی تهران

بازاریابی دیجیتال

دوره ای جذاب و فوق العاده کاربردی برای تمامی کسب و کارها و افراد، جهت حضور مستمر و مفید در فضای آنلاین

| مشاهده دوره | ثبت نام سریع

آموزش فروش حرفه ای - دپارتمان مدیریت کسب و کار - مجتمع فنی تهران

فروش حرفه ای

دوره ای کاربردی برای مدیران و سرپرستان واحد فروش، با استفاده از متدهای روز جهت افزایش فروش

| مشاهده دوره | ثبت نام سریع