لوگو مجتمع فنی تهران میرداماد

فشردن دکمه شاتر(دکمه شاتر دوربین)

دوره عکاسی

کلاس های آموزش عکاسی عملی و کاربردی

کلاس های عملی و کاربردی

بهترین اساتید عکاسی ایران

با حضور اساتید مجرب

آموزش 0 تا 100 عکاسی در مجتمع فنی تهران

آموزش 0 تا 100 عکاسی(دکمه شاتر دوربین)

دوره عکاسی با مدرک بین المللی

با اعطای مدرک بین المللی

فشردن دکمه شاتر(دکمه شاتر چیست؟)

دکمه شاتر دوربین: شاید این نکته به نظر پیش پا افتاده بیاید ولی بهتر است کمی درباره آن صحبت کنیم، زیرا عکاسی به همین عمل بستگی دارد، پس بسیار مهم است. اول از همه اینکه کلمۀ «ضربه زدن» به دکمه شاتر در قاموس عکاسی جایگاهی ندارد بلکه به آرامی اما با قاطعیت درست است، شاید این نکته به نظر کاملاً روشن بیاید اما به دلایل مختلف افراد زیادی هستند که به این نکته اهمیت نمی دهند و با دوربینشان درست کار نمی کنند.

ممکن است تحت تأثیر یک حس ناخودآگاه در هنگامۀ کار فکر کنید، کادر درست است، فوکوس هم که هست پس بزنیم و دکمۀ شاتر را چنان بزنیم!! که گویی دری را به هم می کوبیم. چنین بدشانسی هنگام تیراندازی با تفنگ نیز امکان اتفاق دارد یعنی پس از هدف گیری و تثبیت تفنگ چنان با فشار ماشه را بکشید که تیر به هدف نخورد. بنابراین تا زمانی که دوربین را مانند آنچه در مبحثِ چگونه دوربین به دست بگیرید، گفتیم، درست نگاه دارید، هیچ دلیل فیزیکی برای لرزش دوربین وجود ندارد.

طولی نمیکشد که درک مقاومت و حس دوربین هنگام فشردن دکمۀ شاتر در شما عادت می شود. همانطور که می دانید تعدادی از عملکردهای دوربین با نیم فشار(مانند فوکوس اتوماتیک) فعال می شوند، بنابراین بهتر است این طور تمرین کنید که در دو مرحله شاتر را فعال کنید، یعنی ابتدا کمی فشار دهید تا فعال شود، سپس برای گرفتن عکس آن را کاملا بفشارید.(دکمه شاتر چیست)

مجتمع فنی تهران برگزار کنندۀ دوره عکاسی، کلاس عکاسی پیشرفته در رشته عکاسی، عکاسی دیجیتال، عکاسی هنری، عکاسی صنعتی، دوره عکاسی پیشرفته با امکان ارائه مدرک عکاسی، می باشد.

| ثبت نام دوره جامع عکاسی دیجیتال و پرتره

[rev_slider alias=”photography_19″]

دپارتمان آموزش عکاسی

برگزار کننده دوره های آموزشی عکاسی توسط برترین اساتید این حوزه

| 2816 2222 – 021

 

فشردن دکمه شاتر - ویژگی های یک کلاس و دوره خوب عکاسی
فشردن دکمه شاتر
فشردن دکمه شاتر - بهترین اساتید عکاسی در مجتمع فنی تهران
فشردن دکمه شاتر

عکاسی با سرعت شاتر پایین(دکمه شاتر دوربین)

هنگام عکاسی با سرعت های شاتر پایین، یکی دو روش وجود دارد، اول اینکه دوربین روی سه پایه گذاشته شود تا کم ترین تکان را داشته باشد. روش دیگر بدون استفاده از سه پایه این است که دوربین را روی یک سطح محکم بگذارید و چنانچه ثبت لحظۀ خاصی از موضوع در کار نیست و زمان در اختیار شماست می توانید از زمان دِه دوربین (Self-timer) برای کاهش فشار انگشت و لرزش دوربین بهره ببرید. روش دیگر استفاده از دکلانشور است، که این امکان را فراهم می کند تا بدون اینکه بدنۀ دوربین را لمس کنید شاتر را فعال کنید.(دکمه شاتر چیست)

| ثبت نام رتوش عکس