فشردن دکمه شاتر

دوره عکاسی

کلاس های آموزش عکاسی عملی و کاربردی

کلاس های عملی و کاربردی

بهترین اساتید عکاسی ایران

با حضور اساتید مجرب

آموزش 0 تا 100 عکاسی در مجتمع فنی تهران

آموزش ۰ تا ۱۰۰ عکاسی

دوره عکاسی با مدرک بین المللی

با اعطای مدرک بین المللی

فشردن دکمه شاتر

شاید این نکته به نظر پیش پا افتاده بیاید ولی بهتر است کمی درباره آن صحبت کنیم، زیرا عکاسی به همین عمل بستگی دارد، پس بسیار مهم است.
اول از همه اینکه کلمۀ «ضربه زدن» به دکمه شاتر در قاموس عکاسی جایگاهی ندارد بلکه به آرامی اما با قاطعیت درست است، شاید این نکته به نظر کاملاً روشن بیاید اما به دلایل مختلف افراد زیادی هستند که به این نکته اهمیت نمی دهند و با دوربینشان درست کار نمی کنند.
ممکن است تحت تأثیر یک حس ناخودآگاه در هنگامۀ کار فکر کنید، کادر درست است، فوکوس هم که هست پس بزنیم و دکمۀ شاتر را چنان بزنیم!! که گویی دری را به هم می کوبیم. چنین بدشانسی هنگام تیراندازی با تفنگ نیز امکان اتفاق دارد یعنی پس از هدف گیری و تثبیت تفنگ چنان با فشار ماشه را بکشید که تیر به هدف نخورد.
بنابراین تا زمانی که دوربین را مانند آنچه در مبحثِ چگونه دوربین به دست بگیرید، گفتیم، درست نگاه دارید، هیچ دلیل فیزیکی برای لرزش دوربین وجود ندارد.
طولانی نمیکشد که درک مقاومت و حس دوربین هنگام فشردن دکمۀ شاتر در شما عادت می شود. همانطور که می دانید تعدادی از عملکردهای دوربین با نیم فشار(مانند فوکوس اتوماتیک) فعال می شوند، بنابر این بهتر است این طور تمرین کنید که در دو مرحله شاتر را فعال کنید، یعنی ابتدا کمی فشار دهید تا فعال شود، سپس برای گرفتن عکس آن را کاملا بفشارید.
مجتمع فنی تهران برگزار کنندۀ دوره عکاسی، کلاس عکاسی پیشرفته در رشته عکاسی، عکاسی دیجیتال، عکاسی هنری، عکاسی صنعتی، دوره عکاسی پیشرفته با امکان ارائه مدرک عکاسی، می باشد.

| ثبت نام دوره جامع عکاسی دیجیتال و پرتره

دپارتمان آموزش عکاسی

برگزار کننده دوره های آموزشی عکاسی توسط برترین اساتید این حوزه

| ۲۸۱۶ ۲۲۲۲ – ۰۲۱

 

ویژگی های یک کلاس و دوره خوب عکاسی
بهترین اساتید عکاسی در مجتمع فنی تهران

عکاسی با سرعت شاتر پایین

هنگام عکاسی با سرعت های شاتر پایین، یکی دو روش وجود دارد، اول اینکه دوربین روی سه پایه گذاشته شود تا کم ترین تکان را داشته باشد. روش دیگر بدون استفاده از سه پایه این است که دوربین را روی یک سطح محکم بگذارید و چنانچه ثبت لحظۀ خاصی از موضوع در کار نیست و زمان در اختیار شماست می توانید از زمان دِه دوربین (Self-timer) برای کاهش فشار انگشت و لرزش دوربین بهره ببرید.
روش دیگر استفاده از دکلانشور است، که این امکان را فراهم می کند تا بدون اینکه بدنۀ دوربین را لمس کنید شاتر را فعال کنید.

| ثبت نام رتوش عکس

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)