دپارتمان آموزش عکاسی

برگزار کننده دوره های آموزشی عکاسی توسط برترین اساتید این حوزه

| ۲۸۱۶ ۲۲۲۲ – ۰۲۱

دوره عکاسی

کلاس های آموزش عکاسی عملی و کاربردی

کلاس های عملی و کاربردی

بهترین اساتید عکاسی ایران

با حضور اساتید مجرب

آموزش 0 تا 100 عکاسی در مجتمع فنی تهران

آموزش ۰ تا ۱۰۰ عکاسی

دوره عکاسی با مدرک بین المللی

با اعطای مدرک بین المللی

نورپردازی در عکاسی پرتره

روش های بسیاری برای نورپردازی یک پرتره وجود دارد که انجام هیچ کدام سخت و مشکل ساز نیستند. برای مثال نورپردازی لکه ای که به وسیلۀ یک چراغ اسپات (spot) قوی استودیوئی یا نور خورشید که از میان درگاهی تأیید شده باشد، می تواند تصویری زیبا و دراماتیک خلق کند و ضمناً می تواند بافت پوست را آن چنان نمایان کند که چروک ها مانند یخچال های طبیعی و منافذ پوست بسان دهانه های آتشفشان ها به نظر بیایند.
در حالی که به عنوان یک اصل که جای تعجبی هم ندارد، بیشتر افراد وقتی برای عکاسی پرتره در مقابل دوربین قرار می گیرند، می خواهند که عکس خوبی از آن ها گرفته شود و خوب هم به نظر بیایند. حتی آن قدر خوب عکاسی شوند که بهتر از آن چه در واقعیت هستند، باشند.
عکاسان حرفه ای که متخصص زیبایی و مد هستند، معمولاً زرادخانه ای از نور و ادوات دارند و نیز از روش های صیقل یافته ای که هویت حرفه ای آنان را نمایان می سازد بهره می جویند. با این وجود اگر بدون اختصاص دادن چنین زرادخانه ای قصد دارید عکاسی هنری انجام دهید و یا عکاس پرتره باشید با رعایت چند نکتۀ اصلی می توانید به نتایج قابل قبولی دست یابید.
مجتمع فنی تهران برگزار کنندۀ دوره عکاسی، کلاس عکاسی پیشرفته در رشته عکاسی، عکاسی دیجیتال، عکاسی هنری، عکاسی صنعتی، دوره عکاسی پیشرفته با امکان ارائه مدرک عکاسی، می باشد.

| ثبت نام دوره جامع عکاسی دیجیتال و پرتره

ویژگی های یک کلاس و دوره خوب عکاسی
بهترین اساتید عکاسی در مجتمع فنی تهران

ابزار مناسب برای عکاسی هنری و پرتره

این سه نکتۀ اصلی را به خاطر داشته بسپارید:
– نور اصلی (key light) را مقابل موضوع قرار دهید.
– از ایجاد سایه های تند پرهیز کنید.
– از نور پُر کننده (fill light) برای کاهش سایه ها استفاده کنید.
همچنین:
– برای داشتن کنترل کامل نور از فلاش های استودیویی استفاده کنید.
– استفاده از یک نور اصلی پخش یا نرم شده و نزدیک به دوربین برای جلوگیری از ایجاد سایه های تند.
– برای کاهش هزینه ها می توان از رفلکتور به جای نورهای پُر کننده یا تلطیف کننده استفاده کرد.
– نورپردازی با نورهای متعدد شامل نور زمینه پشتی (Back light)، نور سر و شانه (Head light) و نور بغل گونه (Rim light) جزء اصلی ابزار نورپردازی عکاسان درجه یک مُد و glamour است.
– یک رفلکتور (متالیک) قوی نزدیک و پایین تر از صورت موضوع قرار دهید تا با انعکاس نور سایه های چانه و بینی را جبران کند. هم چنین به راحتی می توانید از فویل آلومینیومی مچاله شده و سپس صاف شده برای پخش کردن نور و ایجاد یک نور لطیف و نرم استفاده کنید.
– نورهای دوم را برای تأمین نور از پشت روی موی سر موضوع همین طور سرشانه ها به کار ببرید تا موضوع کاملاً از پس زمینه جدا شودو
– یک نور کوچک بدون فیلتر از نزدیک دوربین بر موضوع تابانده شود تا نور چشم ها را تأمین کند.
مجتمع فنی تهران برگزار کنندۀ کلاس عکاسی و آموزش عکاسی در زمینۀ عکاسی دیجیتال، عکاسی هنری، عکاسی صنعتی، همراه با ارائه مدرک عکاسی در رشته عکاسی.

| ثبت نام رتوش عکس