کاربرد HDR در عکاسی

دوره عکاسی

کلاس های آموزش عکاسی عملی و کاربردی

کلاس های عملی و کاربردی

بهترین اساتید عکاسی ایران

با حضور اساتید مجرب

آموزش 0 تا 100 عکاسی در مجتمع فنی تهران

آموزش ۰ تا ۱۰۰ عکاسی

دوره عکاسی با مدرک بین المللی

با اعطای مدرک بین المللی

HDR اسرارآمیز

HDR روشی برای به دست آوردن تنوع گسترده ای از روشنایی ها در یک عکس است چنان که پس از این پردازش، نتیجۀ عکسی نرمال باشد. مقصود از نرمال یک تصویر ۸ بیت در کانال است، به طوری که در هر مانیتور ۸ بیت قابل رؤیت باشد و بشود آن را با یک پرینتر چاپ کرد.
HDR به منظور برطرف کردن مشکل کمبود دامنۀ پذیرش در دوربینهای دیجیتال ابداع شد. در بهترین دوربین های DSLR هم دامنۀ پذیرش به دلیل کمپرس، بیش از ۸ یا ۹ دیافراگم نیست.
مجتمع فنی تهران برگزار کنندۀ دوره عکاسی، کلاس عکاسی پیشرفته در رشته عکاسی، عکاسی دیجیتال، عکاسی هنری، عکاسی صنعتی، دوره عکاسی پیشرفته با امکان ارائه مدرک عکاسی، می باشد.

| ثبت نام دوره جامع عکاسی دیجیتال و پرتره

دپارتمان آموزش عکاسی

برگزار کننده دوره های آموزشی عکاسی توسط برترین اساتید این حوزه

| ۲۸۱۶ ۲۲۲۲ – ۰۲۱

 

ویژگی های یک کلاس و دوره خوب عکاسی
بهترین اساتید عکاسی در مجتمع فنی تهران

برطرف کردن مشکل کمپرس در عکس ها

در هنگام عکاسی بهترین راه به منظور فائق آمدن بر این مشکل عکاسی چند فریمی از یک موضوع با نوردهی های مختلف، مثلاً اختلاف هر عکس با دیگری دو دیافراگم است.
این تعداد عکس ها بعداً باید با یکدیگر ترکیب (Merge) و تبدیل به یک عکس ۳۲ بیت در هر کانال شوند. طبیعتاً این عکس ۳۲ بیتی روی مانیتورها قابل مشاهده نیست و باید برای دیده شدن آن را فشرده کرد (compress) و به ۱۶ و ۸ بیت تبدیل کرد این عمل را (Tone mapping) می گویند و باعث ایجاد کنتراست و روشنایی مطلوب در نقاط مختلف عکس می شود.
همان گونه که فهمیدیم روش HDR مشکلات سوختگی روشنایی ها و تیرگی سایه ها را از بین می برد اما آن چه واقع می شود این است که نرم افزار HDR مانند Photomatix فقط به این منظور ساخته نشده بلکه به نیت به کارگیری الگوریتم Tone mapping استفاده میشود که نتایج پرباری را حاصل می کند.
مجتمع فنی تهران برگزار کنندۀ کلاس عکاسی و آموزش عکاسی در زمینۀ عکاسی دیجیتال، عکاسی هنری، عکاسی صنعتی.

| ثبت نام رتوش عکس