کنترل گرد و غبار

دوره عکاسی

کلاس های آموزش عکاسی عملی و کاربردی

کلاس های عملی و کاربردی

بهترین اساتید عکاسی ایران

با حضور اساتید مجرب

آموزش 0 تا 100 عکاسی در مجتمع فنی تهران

آموزش ۰ تا ۱۰۰ عکاسی

دوره عکاسی با مدرک بین المللی

با اعطای مدرک بین المللی

کنترل گرد وغبار

سایه های ایجاد شدۀ گرد وغبار و دیگر ذرات معلق در هوا که روی سنسور قرار می گیرند (این ذرات روی فیلتر جاذب ماورای بنفش که سنسور را پوشانده است می نشینند) یکی از مشکلات همیشگی عکاسی با دوربین دیجیتال … است.
اگر لنز دوربین را در مکان هایی بجز استودیو تعویض کنید نفوذ گرد و خاک در دوربین اجتناب ناپذیر است. برای رویارویی با این مشکل بعضی از تولیدکنندگان راه حل های مبتکرانه ای را ارائه داده اند که شامل امواج فراصوت و ایجاد لرزش مکانیکی در فیلتر جاذب مادون قرمز است تا ذرات جا به جا شوند، ولی در هر صورت لازم است که به دفعات گرد و غبار آن کنترل شوند.
ساده ترین روش این است، که برای مشخص شدن گرد و غبار عکس را با بزرگ نمایی ۱۰۰% ببینید. برای انجام دقیق این کار طبق روش زیر عمل کنید:
کوتاه ترین فاصلۀ کانونی را روی لنز خود انتخاب کنید. سپس دیافراگم را روی بسته ترین حالت قرار دهید. لنز را در حالت غیر اتوماتیک روی یک سطح بدون بافت یا رنگ های روشن مانند دیوار سفید یا آسمان فوکوس کنید. نوردهی را به صورت اتوماتیک یا کمی تنظیم شده انجام دهید برای اینکه از حد معمول کمی روشن تر شود، بعد از انجام این مراحل هرچه گرد و غبار روی سنسور وجود داشته باشد، نشان داده می شود. سپس تصویر را روی صفحۀ نمایش گر … دوربین در حالت بزرگنمایی ۱۰۰ ببینید.
ابتدا از گوشۀ سمت چپ بالا شروع به حرکت روی تصویر کنید تا به سمت راست برسید سپس پایین سمت راست و به چپ برگردید تا زمانی که کاملاً همۀ عکس را به دقت نگاه کنید بدیتن ترتیب سایه های گرد و غبار قابل ملاحظه باید به صورت لکه های تیره روی عکس مشخص شوند.
مرحلۀ بعدی تمیز کردن سنسور یا انجام ویرایش در مرحلۀ پردازش کامپیوتری است.
بعضی دوربین ها شیوۀ مشابهی را برای مشخص کردن ذرات گرد و غبار عرضه می کنند که نوعی کمک خودکار برای شناسایی مکان این ذرات هستند. خاصیت این امکان این است که دقیقاً نقاطی که ذرات گرد و غبار واقع شده اند شناسایی می شوند.
مجتمع فنی تهران برگزار کنندۀ دوره عکاسی، کلاس عکاسی پیشرفته در رشته عکاسی، عکاسی دیجیتال، عکاسی هنری، عکاسی صنعتی، دوره عکاسی پیشرفته با امکان ارائه مدرک عکاسی، می باشد.

| ثبت نام دوره جامع عکاسی دیجیتال و پرتره

دپارتمان آموزش عکاسی

برگزار کننده دوره های آموزشی عکاسی توسط برترین اساتید این حوزه

| ۲۸۱۶ ۲۲۲۲ – ۰۲۱

ویژگی های یک کلاس و دوره خوب عکاسی
بهترین اساتید عکاسی در مجتمع فنی تهران

شرایطی که گرد و غبار مشخص می شوند

دیافراگم بسته:
بستن دیافراگم لنز باعث افزایش مقدار عمق فوکوس می شود؛ و بدین ترتیب لکه های گرد و غبار بهتر روی تصویر، فوکوس و نمایان می شوند.
استفاده از لنز زاویه باز:
فاصلۀ کانونی کمتر یک لنز وایدانگل عمق میدان بیشتری دارد، که گرد و خاک با فوکوس بیشتر مشخص می شوند.
زمینه های ساده:
نماهایی که جزئیات کمتری دارند، مثل آسمان لکه های گرد و غبار را بیش تر مشخص می کنند. برخلاف بخش هایی با جزئیات کم در یک عکس، در بخش هایی با جزئیات زیاد معمولاً گرد و غبار به اندازه کافی پنهان می شود و دیگر نیازی به حذف آن ها نیست.
بخش های فوکوس نشده:
بخش های … و خارج از فوکوس نوعی از خلوتی و کمبود بافت را ایجاد میکند که در آن لکه های گرد و غبار بیش تر برجسته می شوند. اما به هر حال استفاده از لنزهای بلند و در نتیجه عمق میدان کم باعث می شود که شدت و غلظت این لکه ها کمتر دیده شوند.
مجتمع فنی تهران برگزار کنندۀ کلاس عکاسی و آموزش عکاسی در زمینۀ عکاسی دیجیتال، عکاسی هنری، عکاسی صنعتی، همراه با ارائه مدرک عکاسی در رشته عکاسی.

| ثبت نام رتوش عکس