ICDL

ICDL

ICDL :ICDL به معنای “International Computer Driving License” می باشد و به عنوان یک برنامه آموزشی برای ارتقاء و بهبود مهارت های کامپیوتری در سطح جهانی شناخته می شود. این برنامه آموزشی شامل مجموعه ای از ماژول های آموزشی است که به فرد کمک می کنند تا مهارت های لازم برای استفاده بهینه از تکنولوژی های رایانه ای را به دست آورد. برنامه ICDL در سال 1997 توسط یک سازمان غیرانتفاعی به نام ECDL Foundation در اروپا راه اندازی شد و به سرعت در سراسر دنیا شناخته شد. این برنامه آموزشی با هدف بهبود مهارت های کامپیوتری و توسعه توانایی های فردی در استفاده از تکنولوژی های رایانه ای طراحی شده است.

در دوره آموزشی ICDL Pack در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، سرفصل‌ های مختلفی مانند مفاهیم پایه کامپیوتر، استفاده از اینترنت، کار با برنامه های پرکاربرد مانند Word ،Excel ،PowerPoint ،Access و …  مورد بررسی قرار می‌ گیرند تا شما را با مهارت‌ ها و دانش لازم در این زمینه، آشنا کنند. با گذراندن تمامی این مهارت ها، فرد می تواند به عنوان یک فرد ماهر در زمینه استفاده از تکنولوژی های رایانه ای، شناخته شود.

مهارت های هفتگانه آی سی دی ال، شامل چه مواردی می باشد؟

ICDL به عنوان یک برنامه آموزشی برای بهبود مهارت های کامپیوتری و استفاده بهینه از رایانه ها و نرم افزارها شناخته می شود. در بسیاری از کشورها و مراکز آموزشی به عنوان یکی از مهم ترین برنامه های آموزشی در نظر گرفته می شود. این برنامه آموزشی برای افرادی که به دنبال بهبود مهارت های کامپیوتری خود هستند، بسیار مناسب است و به آنها کمک می کند تا مهارت های لازم برای انجام کارهای رایج در محیط کار را به دست آورند. این برنامه آموزشی شامل هفت مهارت است که هر یک به یکی از مهارت های کامپیوتری اشاره دارد. این مهارت های هفتگانه، شامل موارد زیر می باشد:

 • IT(آی تی): در این قسمت، شما با مفاهیم پایه ای IT مانند سخت افزار، نرم افزار، شبکه های کامپیوتری و امنیت آن ها آشنا می شوید.
 • Windows(ویندوز): در این قسمت، شما با نصب و راه اندازی سیستم عامل ویندوز، مدیریت فایل ها و پوشه ها، کار با برنامه های استاندارد ویندوز و استفاده از ابزارهای مختلف مانند Task Manager آشنا می شوید.
 • Word(ورد): در این قسمت، شما با نرم افزار پردازش کلمات ورد آشنا می شوید و مهارت هایی مانند ویرایش متن، ایجاد جداول، اضافه کردن تصاویر و چاپ سند ها را یاد می گیرید.
 • Excel(اکسل): در این قسمت، شما با نرم افزار محاسباتی اکسل آشنا می شوید و مهارت هایی مانند ایجاد فرمول ها، ایجاد نمودارها، جداول و محاسبه داده ها را یاد می گیرید.
 • Access(اکسس): در این قسمت، شما با نرم افزار مدیریت پایگاه داده Access آشنا می شوید و مهارت هایی مانند ایجاد جداول، اضافه کردن، حذف رکوردها و جستجو در جداول را یاد می گیرید.
 • PowerPoint(پاور پوینت): در این قسمت، شما با نرم افزار PowerPoint آشنا می شوید و مهارت هایی مانند ایجاد اسلایدها، افزودن تصاویر و نوشته ها، انجام تغییرات در ظاهر اسلایدها و ارائه اسلایدها را یاد می گیرید.
 • Internet(اینترنت): در این قسمت، شما با مفاهیم پایه ای اینترنت، مانند جستجو در وب، ذخیره صفحات وب، فرم های وب و… آشنا می شوید.
ICDL
ICDL

فرصت های شغلی مرتبط با ICDL

مدرک ICDL، به عنوان یکی از مهم ترین مدارک کامپیوتری در سراسر جهان شناخته شده است. داشتن این مدرک می‌ تواند در ایجاد فرصت‌ های شغلی بسیاری در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT) کمک کند. برخی از فرصت‌ های شغلی مرتبط با مدرک ICDL شامل موارد زیر می باشد:

 • متخصص پشتیبانی فنی: متخصصان پشتیبانی فنی نیاز به داشتن دانش کاملی در مورد نرم‌ افزارها، سخت‌افزارها و شبکه‌ های کامپیوتری دارند. داشتن مدرک ICDL می‌ تواند به آنها در فهم بهتر از ابزارهای اداری و تمرین بهتر در استفاده از آنها کمک کند.
 • ساخت پروژه با powerPoint: این افراد، نیاز به داشتن دانش کاملی در مورد PowerPoint برای طراحی اسلایدهای گرافیکی، دارند. آنها باید بتوانند از قابلیت‌ های PowerPoint برای طراحی قالب‌ های منحصر به فرد، استفاده از انیمیشن‌ ها و اثرات ویژه و همچنین طراحی نمودارها و جداول با استفاده از ابزارهای گرافیکی مختلف استفاده کنند.
 • مدیریت پروژه: مدیران پروژه نیاز به داشتن دانش کاملی در مورد Excel و Word برای ایجاد، ویرایش و محاسبات پروژه دارند. آنها باید بتوانند از قابلیت‌های Excel برای ایجاد جداول، نمودارها، استفاده از توابع و فرمول‌ های پیچیده استفاده کنند.
 • ویراستار: ویراستاران نیاز به داشتن دانش کاملی در مورد قواعد گرامری و نگارشی دارند. آنها باید بتوانند متون را با استفاده از ابزارهای Word ویرایش کنند و از قابلیت‌ های ویرایشی آن بهره ببرند.

مزایای دریافت مدرک ICDL از مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد

گواهینامه ICDL یکی از معتبرترین گواهینامه‌ های مهارت های کامپیوتری در جهان است و به عنوان یک ابزار مهم برای بهبود مهارت های کاربران در استفاده از تکنولوژی های رایانه ای در محیط کار و شخصی شناخته می شود. برخی از مزایای دریافت مدرک ICDL، شامل موارد زیر می باشد:

 • افزایش توانایی های شغلی: یکی از کاربردهای اصلی ICDL، توسعه و بهبود مهارت های کاربران در اجرای بهتر کارهایشان در محیط کار است. با داشتن گواهینامه ICDL، کاربران می توانند به راحتی، به عنوان یکی از کاربران ماهر در زمینه کامپیوتر در بازار کار شناخته شوند.
 • رشد حرفه‌ ای: با گذراندن دوره های آموزشی ICDL در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، کاربران می توانند به طور مداوم مهارت های خود را توسعه داده و در راستای رشد حرفه‌ ای خود قدم بردارند.
 • افزایش قابلیت اطمینان کارفرماها: با دریافت گواهینامه ICDL، شما به کارفرمایان خود نشان می دهید که مهارت های کامپیوتری لازم برای انجام کارهای مربوط به شغل خود را دارید. این می تواند به شما کمک کند تا در بازار کار رقابتی بهتر عمل کنید و فرصت های شغلی بهتری را به دست آورید.
 • بهبود ارتباطات کاری: با تسلط بر نرم‌ افزارهای پرکاربردی مانند Word ،Excel ،PowerPoint و Access، کاربران می توانند بهترین نحو از تکنولوژی های رایانه ای استفاده کرده و ارتباطات کاری خود را بهبود بخشند.
 • استفاده بهینه از کامپیوتر: با داشتن مهارت های کافی در استفاده از نرم‌ افزارهای کامپیوتری، کاربران می توانند به بهترین نحو از تکنولوژی های رایانه ای استفاده کرده و کارایی خود را در محیط کار بهبود بخشند.
ICDL
ICDL

هدف از یادگیری مهارت های هفتگانه ICDL چیست؟

هدف اصلی ICDL، بهبود مهارت های کامپیوتری و توسعه توانایی های افراد در استفاده بهینه از تکنولوژی های رایانه ای در محیط کار و زندگی شخصی است. این برنامه آموزشی به افرادی که به دنبال شغلی جدید هستند، کمک می کند تا مهارت های لازم برای استفاده بهینه از نرم افزارهای کامپیوتری را به دست آورند و بتوانند به بهترین نحو از تکنولوژی های رایانه ای استفاده کنند.

با استفاده از برنامه ICDL، افراد می توانند مهارت های مورد نیاز برای استفاده از نرم افزارهای پرکاربردی مانند Word ،Excel ،PowerPoint ،Access و … را یاد بگیرند. هدف این برنامه آموزشی این است که افراد با تسلط بر این نرم افزارها، بتوانند به بهترین نحو اطلاعات خود را مدیریت کنند، ارتباطات کاری خود را بهبود بخشند و کارایی خود را در محیط کار افزایش دهند. علاوه بر این، گواهینامه ICDL به عنوان یکی از معتبرترین گواهینامه های مهارت های کامپیوتری در جهان شناخته شده است و می تواند به فرد کمک کند تا در بازار کار به راحتی شناخته شود و مهارت های کامپیوتری لازم برای اجرای بهتر کارهایش را داشته باشد.

معرفی مدارک پایان دوره آموزش آی سی دی ال

مدرک آموزش پکیج آی سی دی ال(ICDL Pack) مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد.

‫5/5 ‫(1 نظر)
nasim eghdam 31-تیر-1402