تفاوت جلسات آموزش رایگان تحلیل بنیادی با دوره تخصصی تحلیل بنیادی بورس

تفاوت جلسات آموزش رایگان تحلیل بنیادی با دوره تخصصی تحلیل بنیادی بورس

تفاوت جلسات آموزش رایگان تحلیل بنیادی با دوره تخصصی تحلیل بنیادی بورس: لازمه سرمایه گذاری در بازار های مالی همچون بازار بورس گذراندن دوره های تخصصی و کسب اطلاعات کافی در زمینه این بازار ها می باشد. موفقیت در سرمایه گذاری بازار بورس نیازمند داشتن مهارت بالا در انجام تحلیل ها و بررسی وضعیت بازار است. تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی از مهم ترین مطالبی است که گذراندن دوره تخصصی آن قبل از اقدام به فعالیت در بازار های مالی به شدت توصیه می شود.

این روزها میتوان آموزش های رایگان در رابطه با تحلیل بنیادی بورس ایران در فضاهای مختلفی یافت. اما علاوه بر این که، این اطلاعات جامع و کافی نمی باشد بلکه امکان دارد توسط افراد ناآگاه و غیرمتخصص بارگذاری شده و شما با پیروی از آن در سرمایه گذاری دچار ضرر و زیان شوید. به همین دلیل گذراندن دوره تخصصی تحلیل بنیادی سهام در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد را به شما توصیه میکنیم تا به یک فرد حرفه ای تبدیل شده و با اطلاعات و دانش تخصصی به دست آمده اقدام به انجام سرمایه گذاری های پر سود نمایید.

تفاوت جلسات آموزش رایگان تحلیل بنیادی با دوره تخصصی تحلیل بنیادی بورس
تفاوت جلسات آموزش رایگان تحلیل بنیادی با دوره تخصصی تحلیل بنیادی بورس

فواید آموزش تخصصی تحلیل بنیادی بورس

با یادگیری و آموزش قدم به قدم بنیادی سهام شما این توانایی را به دست خواهید آورد که روندهای اقتصادی، آماری و فناوری را تشخیص دهید و به همین دلیل برای سرمایه گذاری بلند مدت بسیار مفید است. این تحلیل این امکان را برای شما به وجود می آورد که بتوانید شرکت های دارای دارایی های ارزشمند، ترازنامه قوی، سود ثابت و … را بررسی کرده و به این ترتیب شرکت های ارزشمند برای سرمایه گذاری را تشخیص دهید و انتخاب نمایید. از دیگر فواید تحلیل بنیادی سهام دستیابی به درک عمیق از کسب و کار می باشد.

روش های انجام تحلیل بنیادی سهام

 به طور کل تحلیل بنیادی سهام به دو طریق انجام میگیرد. که عبارت است از:

روش پایین به بالا

 • در روش پایین  به بالا تحلیل بنیادی سهام به بررسی عوامل مربوط به اقتصاد خرد پرداخته می شود. در این روش تحلیل گران بدون اینکه به وضعیت بازار توجه کنند سهم مورد نظر را مورد بررسی قرار خواهند داد. به عبارتی در این روش نحوه عملکرد شرکت های مختلف با یکدیگر بررسی می شوند. از دیگر عواملی که در این روش مورد بررسی قرار میگیرد. عبارت است از: نسبت های مالی، رشد درآمدها، تحلیل مالی اظهار نامه ها و …

روش بالا به پایین

 • بر خلاف روش پایین به بالا در این روش عوامل اقتصاد کلان مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در واقع در این روش صنایع را بررسی می کنند. چرا که تحلیل گران معتقدند در صورت پیشرفت یک صنعت سهام مربوط به آن نیز افزایش خواهد یافت. از جمله عواملی که در این روش باید مورد بررسی قرار گیرد عبارت است از: رشد اقتصادی، تولید ناخالص داخلی، سیاست های پولی، تورم و ….

آموزش تخصصی تحلیل بنیادی سهام مناسب چه افرادی است؟

از جمله افرادی که گذراندن دوره های تخصصی تحلیل فاندامنتال یا بنیادی به آن ها توصیه می شود. میتوان به این موارد اشاره کرد:

 • بستانکاران
 • افراد طرف معامله در شرکت ها
 • سرمایه گذاران
 • فعالان بازار اوراق بهادر
 • ارائه دهندگان تسهیلات
 • فعالان بازارهای موازی
 • اعتبار دهندگان و مدیران شرکت ها

رموز موفقیت در بازار بورس

در بالا نیز به این موضوع اشاره کردیم که موفقیت در بازار بورس دانش و مهارت بالایی را می طلبد. به همبن دلیل دوره های تخصصی که برای آموزش این مبحث مهم به وجود آمده بسیار مفید بوده و ریسک شما را برای سرمایه گذاری به شدت کاهش خواهد داد. عوامل دیگری که برای موفقیت در بازار بورس نیاز است. عبارتند از:

 • به دست آوردن دانش و شناخت کلی در رابطه با بازار های بورسی
 • در سرمایه گذاری بازارهای بورسی توصیه میشود به طور مکرر با افراد حرفه ای و با تجربه در این زمینه مشورت کنید و از نظرات آن ها آگاه شوید.
 • شناخت کافی از سهم های مختلف موجود در بازار و گروه هایی که درصد افزایش رشد آن ها وجود دارد.
 • کسب مهارت  و تخصص در زمینه بهترین تحلیل های بورس ایران (تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال)
 • پیدا کردن بهترین سهم موجود در بازار برای سرمایه گذاری از طریق مشاهده بیشترین نظرات مثبت.
 • در هر زمانی مقداری سرمایه داشته باشید تا در صورت تشخیص بهترین سهم بتوانید به سرعت آن را خریداری نمایید.
 • توصیه می شود نظرات افرادی که به صورت تجربی در بورس فعالیت میکنند را در نظر بگیرید. چرا که این افراد با تجربه در رابطه با افت و خیز بازار اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار خواهند داد.
 • دقت کنید که طبق روند بازار حرکت کنید و شرایط بازار را در نظر داشته باشید.
 • در هنگام انجام معامله در بازار بورسی آرامش خود را حفظ کنید و درگیر هیجانات نشوید چرا که رسیدن شما به موفقیت را کاهش می دهد.
 • اصول و قواعد مربوط به خرید و فروش پلکانی در بازار را رعایت نمایید.
 • سعی کنید خرید و فروش سهم در بازار را طبق پدیده صف انجام دهید. (چه سهامی بخریم؟)
 • و …

تفاوت جلسات آموزش رایگان تحلیل بنیادی با دوره تخصصی تحلیل بنیادی بورس

سرمایه گذاری در بازار های بورسی افرادی را میطلبد که از قدرت ریسک پذیری بالایی برخوردار باشند. چرا که در صورت سرمایه گذاری بدون آگاهی و مهارت کافی امکان دارد ضرر های چبران ناپذیری را متحمل شوید. به ین منظور گذراندن دوره های تخصصی تحلیل بنیادی سهام به یکی از موارد ضروری جهت سرمایه گذاری تبدیل شده است. 

بهتر است بدانید مطالب آموزشی که به صوت رایگان در فضاهای مختلف در اختیار افراد قرار میگیرد به هیچ وجه برای سرمایه گذاری مفید نبوده و حتی امکان ضرر و زیان در صورت غیر واقعی و نا آگاهانه بودن مطالب وجود خواهد داشت. حتی اگر این فضاها اطلاعات درست و صحیحی را آموزش دهند، بدون شرکت در دوره های تخصصی امکان کسب اطلاعات کامل و تخصصی وجود ندرد. تمامی نکات ریز و ذرشت در زمینه آموزش الفبای بورس برای شروع سرمایه گذاری بازار های مالی در دوره های تخصصی آموزش بورس مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد به شما آموزش داده می شود.

تفاوت جلسات آموزش رایگان تحلیل بنیادی با دوره تخصصی تحلیل بنیادی بورس
تفاوت جلسات آموزش رایگان تحلیل بنیادی با دوره تخصصی تحلیل بنیادی بورس

کلاس های بورس در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد

تمامی علاقه مندان به آموزش تحلیل تکنیکال سهام از مقدماتی تا پیشرفته، همچنین کسانی که در این بازار فعالیت می کنند. اما قصد دارند که به صورت حرفه ای فعالیت خود را ادامه دهند، می توانند با شرکت در کلاس تحلیل تکنیکال حرفه ای مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد از پایه تا پیشرفته تحلیل ها و مباحث بورسی را آموزش ببینند. و مهارت های لازم را برای انجام معاملات بورسی و تحلیل های بورسی به دست آورند. (راز های موفقیت آمیز در بورس)

معرفی مدارک پایان دوره تکنیکال بورس به زبان ساده

مدرک دوره بورس (کلاس تحلیل تکنیکال) مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند. به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانش پذیر قرار گیرد. همچنین دانش پذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

‫5/5 ‫(1 نظر)
maryam bagheri 5-اردیبهشت-1400