روش های پول ساختن از طریق بورس ایران

پول ساختن از طریق بورس

روش های پول ساختن از طریق بورس ایران

روش های پول ساختن از طریق بورس ایران: مبحثی که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم، بازار بورس و روش های درآمد زایی و پول ساختن از طریق بورس می باشد. در واقع بورس مکانی است که در آن خرید و فروش دارایی ها صورت می گیرد. این بازار، یکی از محبوب ترین بازار های مالی می باشد که سرمایه گذاران بسیاری را به خود جذب کرده است. همان طور که می دانید، علاوه بر این که می توان از طریق این بازار، سود های کلانی کسب کرد، مطابقاً احتمال ضرر و زیان نیز در بورس وجود دارد.

بازرا بورس یک فضای بزرگ است که فعالیت در آن و کسب سود، نیازمند آموزش است. بسیاری از افراد گمان می کنند که می توانند بدون دانش و مهارت در این زمینه، وارد این بازار شده و سود کسب کنند. اما این طرز تفکر کاملاً نادرست است. چرا که وارد شدن به بورس و انجام معاملات در آن، بدون آگاهی لازم در این زمینه، مطمئناً با ریسک بالایی همراه خواهد بود و ممکن است ضرر و زیان های بزرگی نیز در پی داشته باشد. بنابراین در صورتی که قصد دارید وارد بازار بورس شده و مهارت های تحلیلی و دانش مختص به آن را آموزش ببینید(یادگیری بورس)، تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

پول ساختن از طریق بورس
پول ساختن از طریق بورس

روش های کسب سود و پول ساختن از طریق بورس

سود از طریق رشد قیمت سهم

 • در این روش، سرمایه گذار سهام یک شرکت را خریداری می کند. سپس بعد از مدتی، قیمت سهم رشد خوبی می کند. در صورتی که فرد سهم را بفروشد، سود کسب کرده است. در واقع این سود ما به تفاوت قیمت خرید سهامدار با قیمت فروش سهم می باشد.

سود از طریق پرداخت نقدی شرکت (DPS)

 • در این روش، سرمایه گذار سهم یک شرکت را خریدار می کند و پس از این که مجمع عادی سالانه برگزار شد، این شرکت مبلغی به عنوان سود نقدی شرکت، به سهامدار پرداخت می کند. لازم است بدانید که همه شرکت ها سود نقدی سهم را پرداخت نمی کنند.

تا چه اندازه می توان از بورس، درآمد زایی کرد؟

می توان گفت که این سوال، پرسشی می باشد که ذهن اکثر سهامدارن را به خود مشغول کرده است. در پاسخ به این سوال باید گفت که درآمد زایی در بورس اندازه ندارد و سقف درآمد در این بازار نامحدود می باشد. به بیان دیگر می توان گفت که میزان درآمد افراد از طریق بورس، به میزان سرمایه آن ها و میزان دانش و مهارت افراد در زمینه سرمایه گذاری بستگی دارد.

هر چقدر میزان سرمایه افراد بیشتر باشد، سودی که می تواند از بورس به دست آورد، بیشتر خواهد بود. و همچین هر چقدر که سرمایه گذار از دانش بالا و همچنین مهارت بالا در زمینه تحلیل سهم و تحلیل بازار(چند نوع روش تحلیل تکنیکال در بورس وجود دارد؟)، برخوردار باشد، در نتیجه می توان گفت که راه رسیدن به سود های کلان، برای او هموار تر خواهد شد.

سرمایه گذاری در بورس، چه مزایایی دارد؟

امکان کسب درآمد های کلان
 • صد در صد مهم ترین هدف هر سهامداری برای سرمایه گذاری در بورس، رسیدن به یک درآمد بالا می باشد. در واقع بورس موجب خواهد شد که افراد بتوانند با سرمایه گذاری در آن با استفاده از دانش و مهارت های خود، به ثروت عظیمی دست پیدا کنند.(بهترین مسیر برای سرمایه گذاری در صندوق های بورس)
امکان نقد شوندگی
 • سرمایه گذاری در بورس، این امکان را به افراد خواهد داد که بتوانند در صورتی که به پول خود نیاز دارند، سهام خود را تبدیل به پول نقد کنند.
امکان مشارکت در تصمیم گیری ها
 • در واقع یک سرمایه گذار هنگامی که سهم یک شرکت را خریداری می کند. به اندازه سهمش می تواند در تصمیمات شرکت اظهار نظر کند. در واقع این افراد مطابق با قانون می توانند. در مجمع های شرکت مربوطه حضور پیدا کرده و نسبت به وضعیت شرکت آگاهی کسب کنند و همچنین نسبت به مسائلی از جمله میزان سود تقسیمی شرکت، انتخاب هیئت مدیره، طرح های مورد نظر و …. اظهار نظر کنند.
امنیت بازار بورس
 • یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در بورس این است. که این مکان برای سرمایه گذاری جزء مکان های بسیار امن شناخته شده است. چرا که تمامی فعالیت های این بازار مطابق با قوانین وضع شده، انجام می شود. همچنین لازم است بدانید که شرکت های بورسی ملزم هستند که وضعیت شرکت خود را در اختیار سهامداران قرار دهند. که این کار افراد می توانند با اطمینان معامله انجام دهند. در نتیجه می توان گفت به دلیل قانون حاکم بر بورس و ساز و کار های پیش بینی شده در این بازار، مکانی مطمئن برای سرمایهگذاری فراهم آورده است.

توصیه هایی برای سرمایهگذاری در بازار بورس

 1. اولین نکته ای که تمامی سرمایه گذاران باید به آن دقت کنند. این است که برای سرمایه گذاری در بازار بورس از مازاد سرمایه خود استفاده کنند. و از به کار بردن سرمایه اصلی خود در این بازار، جداً خودداری کنند. 
 2. فردی که در این بازار سرمایه گذاری می کند، به هیچ عنوان نباید تحت تاثیر شایعات قرار گیرد. و بر اساس احساسات خود، خرید و فروش کند. 
 3. بهتر است در صورتی که قصد دارید در بازار بورس سرمایه گذاری کنید. به صورت بلند مدت سرمایه گذاری کنید نه کوتاه مدت. چرا که سود های کلان از طریق پروژه های کوتاه مدت به وجود نمی آید. در نتیجه اگر قصد دارید از طریق بورس، سود کسب کنید. ما به شما سرمایه گذاری بلند مدت را توصیه می کنیم. 
 4. به طور کلی بورس مکانی است که در آن ثبات قیمت وجود ندارد. و همواره ما نظاره گر بالا و پایین شدن قیمت سهم ها هستیم. از این رو به سرمایه گذاران بازار بورس توصیه می کنیم اگر می خواهند از خطر کاهش قیمت سهم های خریداری شده در امان بمانند، سبد سهام متنوعی تشکیل دهند. چرا که در این صورت پایین آمدن قیمت برخی سهم ها، از طریق افزایش قیمت برخی دیگر از سهم ها در سبد سهام، جبران خواهد شد و در نتیجه سرمایهگذار می تواند با این کار خطر احتمالی کاهش قیمتها را رفع کند.
 5. پس از تشکیل سبد سهام، نسبت به سهم های خود بی توجه نباشید و مرتب آن ها را بررسی کنید. 
 6. از آنجایی که یکی از راه های سرمایه گذاری در بورس، سرمایه گذاری به صورت غیر مستقیم می باشد. از این رو به سرمایه گذاران توصیه می شود، علاوه بر سرمایه گذاری مستقیم به صورت غیر مستقیم نیز سرمایه گذاری کنند تا در این صورت بتوانند بخشی از سرمایه خود را از خطر ریسک سرمایه گذاری، محافظت کنند.
پول ساختن از طریق بورس
پول ساختن از طریق بورس

آموزش پول ساختن از طریق بورس در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد

همان طور که بار ها به آن اشاره شد. بورس بازاری است که به دلیل بازدهی بالا در چند سال اخیر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. از این رو افراد زیادی به دنبال سرمایه گذاری در این بازار می باشند. اما لازمه موفقیت در این بازار، دانش مربوطه و توانایی تحلیل بازار و سهم های بورسی است. در واقع به بیان دیگر می توان گفت که عامل مهم برای پول ساختن از طریق بورس، دانش و مهارت کافی در حوزه بورس می باشد. 

در صورتی که شما قصد دارید وارد بازار بورس شوید و یا این که در این بازار سرمایه گذاری کرده اید و قصد دارید با ارتقاء مهارت های خود، سود های کلانی کسب کنید، ما به شما شرکت در کلاس های آموزشی بورس در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد را پیشنهاد می کنیم. شما با شرکت در این دوره ها علاوه بر کسب مهارت و دانش کافی، مدرک دوزبانه و بین المللی مربوط به دوره را از مجتمع فنی تهران دریافت خواهید کرد. 

دوره های بورس در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد

معرفی مدارک پایان دوره (پول ساختن از طریق بورس)

مدرک دوره بورس مجتمع فنی تهران. قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند. به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانش پذیر قرار گیرد. همچنین دانش پذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

رضا شریفی ۲-بهمن-۱۴۰۲