طراحی دکوراسیون چیست؟(آموزش طراحی دکوراسیون داخلی)

طراحی دکوراسیون چیست؟(آموزش طراحی دکوراسیون داخلی)

طراحی دکوراسیون چیست؟(آموزش طراحی دکوراسیون داخلی): طراحی دکوراسیون هنری است که امروزه مورد توجه بسیاری افراد قرار گرفته است. چه علاقه مندان به کار در این حرفه و چه سایر افراد که به زیبایی محیط خود اهمیت می دهند. هنر دکوراسیون داخلی بر خلاف رشته معماری در مراحل و چگونگی ساخت و ساز  ساختمان نقش ندارد بلکه درست بعد از آماده شدن فضای مد نظر اقدام به انجام فعالیت می نمایند.

طراحان دکوراسیون داخلی با عواملی همچون چگونگی چیدمان، رنگ های به کار رفته در فضا مثلا برای پرده ها و پارچه ها و …. سرو کار دارند. چرا که امروزه با توجه به مشغله های زندگی افراد بیشترین وقت خود را در محل کار یا خانه سپری میکنند. بنابراین نیاز به این حرفه احساس می شود تا این محیط های بسته به فضایی شاد و دلنشین تبدیل گردند. مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد به شما در یادگیری تخصصی این حرفه کمک میکند.

طراحی دکوراسیون چیست؟(آموزش طراحی دکوراسیون داخلی)
طراحی دکوراسیون چیست؟(آموزش طراحی دکوراسیون داخلی)

تاثیر دکوراسیون داخلی در زندگی انسان (طراحی دکوراسیون چیست)

با در نظر گرفتن این نکته که افراد قسمت بزرگی از زمان خود را در فضاهای سته سپری  میکنند جزئیات مربوط به دکوراسیون داخلی در سلامت روانی افراد و روحیات آن ها تاثیرات بسیاری خواهد گذاشت. در واقع بسیاری از روانشناسان و کارشناسان مختلف معتقدند که طراحی داخلی یک فضا اگر به صورت غیر اصولی انجام گیرد علاوه بر تاثیر مخرب و آسیب هایی که بر سلامت افراد وارد میکند منجر می شود فضای مد نظر کارایی لازم را نداشته باشد. به عنوان مثال استفاده از روش های غلط در طراحی دفتر کار، اتاق کودک، اتاق خواب و … کارایی و آسایش لازم را از فضا دور میکند. به همین دلیل است که استفاده از روش های اصولی و تخصصی برای این کار به شدت توصیه میشود.

انواع سبک ها در دکوراسیون داخلی

برای یادگیری و به کار گیری اصول طراحی دکوراسیون داخلی لارم است آموزش های لازم را در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی گذرانده و اطلاعات کافی به دست آورید. یکی از مواردی که کسب اطلاعات لازم در رابطه با آن ضروری است. سبک های مختلف موجود در دکوراسیون داخلی می باشد. از جمله این سبک ها میتوان به این موارد اشاره کرد: (طراحی دکوراسیون چیست)

سبک دکوراسیون مدرن:

  • یکی از ویژگی های مهم در سبک مدرن دکوراسیون داخلی سادگی می باشد. از مهم ترین ویژگی های قابل مشاهده در این سبک میتوان به : صاف، صیقلی، براق و شفاف بودن اشاره نمود. سبک مدرن در دکوراسیون داخلی به خانه یا فضایی با رنگ ساده و منظم به طور مثال آینه ای یا استیل گفته می شود.

سبک دکوراسیون مینیمال:

  • ابتدا بهتر است تعریف از سبک مینیمال را بدانید که به معنی سادگی و عدم وجود عناصر اضافی در فضا می باشد. بهتر است بدانید در سبک مینیمال میتوان از پالت های رنگی متفاوت استفاده  کرد. اما پرکاربردترین رنگ در این سبک رنگ سفید می باشد. همچنبن نکته ی قابل توجه دیگر این است که نباید از اشیا و وسایل براق در محیط هایی با سبک مینیمال استفاده نمود.

سبک دکوراسیون امروزی:

  • سبک امروزی شباهت بسیار زیادی با سبک مدرن دارد و تنها تفاوت آن ها در روش طراحی سبک مدرن می باشد که جدید تر بوده و از قرن ۲۰ آغاز شده است. در سبک امروزی تعهد خاصی نسبت به یک سبک وجود ندارد و به همین دلیل دارای انعطاف پذیری بالایی است. از دیگر تفاوت های سبک مدرن و امروزی این امر است که هدف از سبک امروزی ایجاد راحتی در فضا است در حالی که در سبک مدرن هیچگونه راحتی نبوده اما باعث انتقال حس صمیمیت و راحتی به مخاطب می شود.

سبک دکوراسیون فرانسوی:

  • در این سبک از دکوراسیون داخلی استفاده از رنگ های گرم و ملایم رایج می باشد.  همچنین طرفداران این سبک از انواع ظروف چنین سنگین و ضخیم استفاده میکنند.

سبک دکوراسیون اسکاندیناوی:

  • تمامی وسایلی که در سبک اسکاندیناوی مورد استفاده قرار میگیرد بر گرفته از یک اثر هنری می باشد. از جمله مبلمان. از جهاتی میتوان این سبک را به سبک  مینیمال شبیه دانست چرا که سبک مینیمال ویژگی هایی شبیه به سبک اسکاندیناوی مدرن دارد.

دکوراسیون صنعتی: 

  • این سبک در واقع از دوره انقلاب صنعتی اروپا آغاز شد و امروزه نیز برای ساختمان های صنعتی، کارخانه ها و .. از آن استفاده می شود. پرکاربردترین ابزاری که در این سبک از آن استفاده میشود چوب و آجر می باشد.

پارامترهای اساسی در دکوراسیون داخلی

شاید بسیاری از افراد هنر طراحی دکوراسیون داخلی را محدود به چیدمان اثاثیه منزل بدانند. اما بهتر است بدانید عوامل مختلفی در طراحی فضای داخلی خانه تاثیر گذار است.در واقع در طراحی دکوراسیون داخلی در نظر گرفتن عواملی مانند نور، رنگ، سلیقه و روحیه افراد بسیار مهم تر از چگونگی چیدمان مبل و دیگر لوازم می باشد. از دیگر مواردی که بسیار پر اهمیت است و باید مورد توجه قرار گیرد رعایت مسائل روانشناختی و یادگیری کامل و تخصصی اصول مربوط به طراحی دکوراسیون داخلی است. 

دوره های آموزشی دپارتمان معماری و دکوراسیون داخلی در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد 

طراحی دکوراسیون چیست؟(آموزش طراحی دکوراسیون داخلی)
طراحی دکوراسیون چیست؟(آموزش طراحی دکوراسیون داخلی)

مدرک مربوط به پایان دوره

مدرک بین المللی دکوراسیون داخلی (طراحی داخلی) به صورت دو زبانه و قابل ترجمه می باشد. و قابل ارائه به کلیه مراکز بین المللی و سفارت خانه جهت مهاجرت است. مدرک کلاس معماری و دکوراسیون داخلی مجتمع فنی تهران ; قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی ; به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما ; و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانش پذیر قرار گیرد. همچنین دانش پذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نما

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساره صمدی ۷-اردیبهشت-۱۴۰۰